У нашій свідомості існує стереотип, що робітничі професії немодні, неприбуткові і статус у суспільстві з ними навряд чи заробиш. І дарма. Адже у кожного з нас у квартирі є система водопостачання і каналізації, розведена електропроводка, повно всіляких приладів, які повинні полегшувати наше життя і робити його комфортним.

І добре, якщо вони усі працюють, як годинник. Але коли цей годинник ламається, у кожного лише один шлях – дзвонити майстру.

Сьогодні у нас цікава тема, адже поговоримо ми про... гроші. А саме порахуємо, скільки ж заробляють ті «немодні» майстри у різних країнах.

Для прикладу, в Росії майстер в середньому отримує 35 тис. рублів. Здається, непогано, але це все дрібниці в порівнянні з тим, як оплачується праця спеціаліста в Європі.
В Німеччині за виїзд до клієнта майстри беруть 50 і 80 євро за 1 годину роботи. Якщо ж послуги майстра знадобляться у вихідний або святковий день, ціна збільшується на 50%. Відповідно, чекаєте майстра у нічний час – будьте готові доплатити ще 100%. Мабуть, не випадково в цій країні на найкрутіших автомобілях їздять сантехніки.
У Нідерландах ціни на роботу і матеріали приблизно в 2-3 рази нижчі, ніж в Німеччині, тобто до 40 євро. В Італії роботу майстра оцінюють ще нижче.
А ось у Франції один візит сантехніка для установки сантехнічних приладів і заміни труб може обійтися в 500 євро.
У Польщі вартість робіт за годину вартуватиме 50-100 злотих, що теж доволі непогано.

Для чого ця статистика? Ми явно не агітуємо вас їхати за кордон. Лише прагнемо донести, чому так важливо правильно оцінювати людину, яка рятує вас від побутових проблем.